Ніздрюватий бетон – такий схожий і такий різний.

 Класифікація ніздрюватих бетонів.
Наявність великої кількості різновидів ніздрюватих бетонів викликає необхідність їх класифікації, у відповідності з якою їх розділяють за такими основними ознаками:


  за видом пороутворювача:


 - газобетон – поризація досягається спученням суміші газами, які виділяються в результаті реакції в сировинній суміші гідроксиду кальцію з пороутворювачем. Для виробництва використовують газоутворювач (як правило це алюмінієва пудра, яка взаємодіє з вапном з виділенням водню, що забезпечує поризацію бетонної суміші). Водень спучує і піднімає масу і, тим самим, надає їй ніздрювату, пористу структуру. З часом водень у комірках, внаслідок дифузії, заміщується повітрям;


 - пінобетон – поризація досягається змішуванням водної суспензії тонкодисперсних компонентів із заздалегідь приготовленою піною або спіненням бетонної суміші, яка включає піноутворювач, при її перемішуванні.


 Комбінований спосіб об’єднує в собі одержання пінобетону з подальшим його спученням газами, що утворюються при використанні газоутворювача.


  за видом в’яжучого:


 - газобетон, пінобетон – на портландцементі, шлакопортландцементі, а також на суміші цементу і вапна;
 - газосилікат, піносилікат – на вапні;
 - газошлакобетон, піношлакобетон – на шлаковому в’яжучому.
за видом кремнеземистого компоненту:
 - газобетон, пінобетон – на кварцовому піску;
 - газозолобетон, пінозолобетон, газозолосилікат, пінозолосилікат – на золі.


 Кремнеземистий компонент виконує функції тонко дисперсного заповнювача і складової частини в’яжучого, особливо при автоклавуванні.


  за умовами твердіння:


 - неавтоклавний – твердне в природних умовах, при електропрогріві або у середовищі насиченої пари при атмосферному тиску (пропарювання);
 - автоклавний – твердне у середовищі насиченої пари при надлишковому тиску 0,8-1,2 МПа (8-12 атм) за температури 174-200 0С.


  за функціональним призначенням:


 - теплоізоляційний середньою густиною 300-500 кг/м3 при загальній пористості не менше 82 %;
 - конструкційно-теплоізоляційний середньою густиною 500-900 кг/м3 при загальній пористості 67-82 %;
 - конструкційний середньою густиною 1000-1200 кг/м3 при загальній пористості 56-67 %. 


 Треба зауважити, що така відповідність густини функціональному призначенню матеріалу є суто теоретичною. На практиці справа дещо інакша. Ця класифікація розроблялась ще за часів Радянського Союзу, коли вітчизняні виробники не мали можливостей виробляти конструкційний бетон з низькою щільністю. Також така відповідність повинна враховувати умови тверднення ніздрюватого бетону. Так, наприклад, при одній і тій же густині матеріалу, автоклавне тверднення дозволяє одержувати бетон з вищим класом міцності на стиск, ніж при неавтоклавному. Як свідчить світовий досвід, сучасне обладнання та технології дозволяють виробляти конструційно-теплоізоляційний ніздрюватий бетон автоклавного тверднення густиною 400 кг/м³ і навіть 350 кг/м³ та класу міцності на стиск не нижче В1,5. Прикладом є продукція відомого міжнародного виробника AEROC. Це перша компанія на українському ринку газобетону, яка не тільки імпортує вищезазначену продукцію зі своїх закордонних підприємств, але і випускатиме аналогічні вироби на сучасному заводі, розташованому в м. Березань Київської обл. Для гармонізації свого технологічного потенціалу вітчизняній нормативній базі, компанія замовила НДІБМВ як базовому інституту Мінрегіонбуду розробку технічніх умов на виробництво автоклавного ніздрюватого бетону нового покоління з покращеним співвідношенням густина-міцність.




Категория: Стройматериалы | Добавил: kvish (07.05.2009)
Просмотров: 1233 | Теги: бетон, Керамзитобетон, ячеистые бетоны | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]