Освітлення теплиці
 Урожайність залежить від забезпечення належних умов для кожної культури: це оптимальний температурний режим, концентрація вуглекислоти, якісні субстрати та їх забезпеченість елементами живлення, дезінфекція грунту, дотримання ротації культур, якість садивного матеріалу і оптимальний режим освітлення рослин. Той, хто вирощував взимку на підвіконні помідори, огірки чи інші овочеві культури, переконався, що без додаткового освітлення врожаю можна й не дочекатися. Така ж ситуація і в теплиці. Короткий світловий день у зимовий період і похмура погода значно ослаблюють силу росту і погіршують умови розвитку рослин.

Найбільш вимогливі до світла плодові культури — представники сімейства гарбузових, пасльонових, бобових; менш вимогливі рослини ті, що вирощують для отримання вегетативних органів, - капуста, коренеплідні та листяні овочеві культури.
Найбільш економічними й ефективними є лампи денного освітлення, які розмішують на стелі і з боків теплиці. З метою економії електроенергії і поліпшення освітлення грунту лампи обладнують пристроєм для опускання і піднімання в міру росту рослин.

У теплиці за наявності опалення й додаткового штучного освітлення можна протягом осінньо-зимово-весняного періоду вирощувати огірки, помідори і як ущільнювачі використовувати зелені вигонки різних культур. Як показує досвід, доцільно вирощувати овочі у два етапи: в осінньо-зимовий через недостатність світла легше вирощувати помідори, а в зимово-весняний, коли збільшується сонячне освітлення — огірки.

А. Є. Безуглий
Категория: МАФ | Добавил: kvish (18.08.2010)
Просмотров: 1942 | Теги: Освітлення теплиці | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]