Опалення теплиці
Метою будь-якої системи опалення теплиці чи зимового саду є створення комфортної температури для розвитку рослин, тобто нагрівання повітря до температури 18—22 С і підтримання її на цьому рівні.

Повітря передасть комфортну температуру стінам теплиці, плівці, грунту, рослинам та іншим предметам. Плівка чи інше покриття, стіни частину тепла передають зовнішньому повітрю, тому тепло потрібно безперервно подавати, тобто підтримувати тепловий баланс.

Система обігрівання теплиці складається з теплогенераторів (печей, котлів) і приладів (батарей, радіаторів). Коефіцієнт корисної дії котла з батареями чи радіаторів значно вищий, аніж звичайних печей.
Котел нагріває воду в системі і при досягненні необхідної температури виключається, щоб економити паливо. Трубопровід повинен швидко, з найменшою втратою тепла подати нагріту воду до радіаторів. Останні обладнані термоклапаном і швидко нагрівають повітря в теплиці.

Для забезпечення постійного опалення протягом зимового періоду з північного боку і з торця теплиці будують невеличку котельну, яка одночасно використовуватиметься як тамбур і приміщення для зберігання інвентаря.
У разі використання газового котла необхідно виготовити проектну документацію. Для обігрівання теплиці біля стін розміщують саморобні трубні радіатори чи промислові батареї (чавунні, сталеві, панельні, сталеві листотрубні, алюмінієві, біметалеві секційні).

Найбільший коефіцієнт тепловіддачі мають радіатори з алюмінієвих сплавів, але, враховуючи їх недоліки, краще застосовувати біметалеві секційні радіатори. Схема влаштування опалення теплиці нічим не відрізняється від схеми опалення житлового будинку.

Для підтримання стабільної температури води в контурі опалення, а токож економної витрати газу при нагріванні води в котлі без використання насоса примусової подачі води необхідно, щоб центральна магістральна труба подачі гарячої води від котла до радіаторів мала постійний похил 0,5 см на 1 м, а зворотна труба від останнього радіатора до котла мала таке ж зниження (рис.2). Котел встановлюють на такій висоті, щоб патрубок зворотної труби знаходився на рівні кінця її магістрального трубопроводу. У цьому випадку нагріта в котлі вода самопливом в міру охолодження буде повертатися назад, у котел.


А. Є. Безуглий

Категория: МАФ | Добавил: kvish (18.08.2010)
Просмотров: 3597 | Теги: теплиця, опалення | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]