Піч для лазні власноручно
Отже, лазня побудована! Але без гарної печі-кам'янки вам не вдасться відчути приємне м'яке тепло, що сприяє розслабленню і відмінному самопочуттю. Яку ж піч вибрати? Скласти цегляну чи придбати готову металеву? Використовуючи доступні матеріали, можна самостійно змайструвати просту піч для лазні, не надто обтяжуючи сімейний бюджет.



Вона дуже ефективна для використання в рубаних лазнях площею до 20 м2 (рис. 1). В основі її конструкції - стальна труба діаметром 600 і довжиною 1000 мм. З одного боку вирізують частину труби і наглухо заварюють виріз трьома стальними пластинами товщиною 4 мм (рис. 2), розмітку яких виконують за допомогою картонних шаблонів. Це дозволяє зменшити площу тієї частини печі, що звернута в парну, завдяки чому там підтримується оптимальна вологість повітря.



Усередині труби, у нижній її частині, приварюють стальні кутики для встановлення на них колосникових секцій. Після цього заварюють інший торець труби стальним листом, заздалегідь вирізавши в ньому прорізи для топки і зольника.

Потім зверху до труби приварюють стальний короб, розділений на дві нерівні частини, менша з яких призначена для укладання в ній прокаленого бутового каменю, а інша використовується як водогрійний бак (див. рис. 1).



Дном короба слугує верх труби і дві б стальні смуги, що з'єднують стінки короба і корпус печі (рис. 3). Торцеві стінки короба вирізують зі сталі товщиною 4 мм, також використовуючи картонні шаблони.

В одну з бічних стінок бака для води вварюють патрубок зі згоном для встановлення розбірного крана. Верхню (глуху) частину водогрійного бака, відкидну його кришку, дверцята топки і зольника вирізають зі сталі товщиною 4 мм. До останніх для ущільнення приварюють стальні кутики по контуру прорізів, а зовні встановлюють найпростіші засувки (рис. 4). Колосники виконують у вигляді окремих секцій, приваривши арматурні прутки діаметром 10 мм до стальних кутиків (рис. 5).



Зверху в конструкцію вмонтовують димохід — відрізок стальної труби діаметром 150 мм і довжиною 100 мм (див. рис. 3).
Піч встановлюють так, щоб секція з каменями знаходилася в парній, а водогрійний бак — у мийному відділенні. Зовні таку конструкцію можна обкласти цеглою, що дозволить не тільки акумулювати тепло, а й підвищить її стійкість проти загоряння, та й від опіків захистить.

А. Є. Безуглий


Категория: Бани и сауны | Добавил: gip (05.05.2010)
Просмотров: 1033 | Теги: лазня, своими руками, Баня, ПІЧ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]