Конструкції фундаментів лазні
Від конструкції фундаменту і якості його виконання багато в чому залежать міцність і довговічність будівлі. Конструкцію фундаменту вибирають з огляду на особливості грунту і кліматичні умови.

Якщо допустима невелика глибина закладення фундаменту, то доцільно вибрати стрічкову конструкцію. В інших випадках роблять стовпчасті фундаменти.

Але можливі й інші варіанти. Наприклад, так звані піщані фундаменти. Вони особливо доречні й економічні, якщо лазня являє собою невеликий дерев'яний одноповерховий будинок, що не створює значного навантаження на грунт, а сам грунт не розбухає, має низький рівень підґрунтових вод і гарний природний дренаж.

Матеріалом для фундаментів можуть бути бутовий камінь, бутобетон, монолітний бетон, бетонні блоки, керамічна повнотіла цегла-залізняк тощо.

Основою, на яку спирається фундамент, є грунт. Він повинен бути міцним, мати незначний ступінь стискання і не розбухати. Такі властивості мають далеко не всі грунти. Наприклад, торф'яні грунти сильно стискуються під навантаженням, глинисті — нерідко пучаться (розбухають). Будівництво на таких грунтах вимагає проведення різного роду заходів, пов'язаних з осушенням, заміною грунту тощо. Лесові грунти при насиченні водою осідають під дією маси будівлі, спричинюючи порушення її конструкцій. Перед початком будівництва на таких грунтах застосовують заходи, що запобігають зволоженню основи.

На рис. 1а наведена схема деформації фундаментів, установлених на пучнистих грунтах, а на рис. 1б показані сили, що спричинюють деформацію фундаментів при осіданні грунту. Тут сила А, що передає тиск від маси будівельних конструкцій (стін, перекриттів, даху тощо) на фундамент, не врівноважується реакцією грунту А1. У результаті осідають основа і підошва фундаменту. Сила розбухання виникає в пучнистих грунтах при промерзанні (рис. 1в).

Глибина промерзання основи залежить від кліматичних особливостей місцевості. Перш ніж будувати, треба визначити необхідну глибину влаштування фундаментів, користуючись довідниковою літературою і будівельними нормами.

На фундамент нерідко впливають також сили бічного набухання (рис. 1г). Зменшити їхній вплив можна, якщо фундамент у поперечному розрізі зробити зі скосом, обмазати його бітумом, утеплити вимощення і запровадити інші заходи, що знижують глибину промерзання основи. Якщо фундамент споруджують у вигляді стовпів чи паль, варто нагадати, що на конструкцію діє також сила зсуву Ґ. Протистояти цим силам може фундамент з достатньою поздовжньою жорсткістю. Глибину закладення фундаментів для різних основ з урахуванням місцевих умов можна вибрати за даними таблиці.



А. Є. Безуглий


Категория: Бани и сауны | Добавил: gip (05.05.2010)
Просмотров: 864 | Теги: лазня, Баня, Основа, грунт, фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]