Дефлектори для димових труб
Сильний вітер може задувати в трубу, тиснучи на вихідні гарячі гази. При цьому тяга знижується, частина диму не потрапляє з печі в трубу. Якщо ж на шляху вітру біля труби встановити перешкоду, то тяга відновиться.

Природними підсилювачами тяги є бетонні насадки до димової (витяжної) труби, а також всмоктувальні оголовки і дефлектори.

Завдяки зусиллю тяги, коефіцієнт корисної дії труби можна збільшити на 10-20%. Крім того, такий підсилювач заміняє ковпак, що прикриває трубу, і запобігає зменшенню тяги.

Дефлектор - від латинського слова deflectere - «відхиляти». Саме на принципі відхилення потоків повітря заснована робота цього пристрою. Струмені повітря, вдарившись об стінки верхнього стакана, обгинають його з боків. Інша частина повітряних потоків, ковзаючи по поверхні, рухається вгору, підсмоктуючи дим, що виходить, як знизу, так і зверху. При цьому рух у трубі стає більш інтенсивним, збільшується тяга в печі. Якщо ж вітер дме не горизонтально, а під кутом, зверху вниз чи, навпаки, знизу вверх, то він також сприяє посиленню тяги. Дмучи навскоси, він проникає знизу у верхній стакан через зазори і підсмоктує дим, що надходить у трубу.

Коли дме низовий вітер, проявляється один недолік, що властивий усім видам димників: під зводом даху виникають вихри, що сповільнюють вихід диму. Тому в більш досконалих дефлекторів знизу під парасолькою встановлюють конус, що відбиває потоки повітря з димом, розсікаючи їх і виводячи відразу ж назовні.

А. Є. Безуглий


Категория: Бани и сауны | Добавил: gip (05.05.2010)
Просмотров: 865 | Теги: дымоотвод, вентиляция | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]