Придбання земельної ділянки

Здійснення мрії про свій «земний рай» розпочинається з пошуку й визначення прийнятного місця і ділянки землі та її придбання. Не просте завдання, бо здебільшого до ділянки ставляться численні вимоги, адже будуються, як правило, один раз у житті.

Спочатку з головою кидаєшся у вир рекламних оголошень щодо продажу ділянок. Потрохи призвичаюєшся до мови газетних оголошень, до телефонних розмов із власниками ділянок. Де говорилося про незначний уклон ділянки, насправді, при відвіданні місця, виявиться крутий схил, а тихе місце буває «перетвориться» на шумне близько автостради тощо. Тому з часом починаєш читати між рядками. І вже не віриш таким оголошенням, як от: «Терміново, терміново продаються ділянки для забудови віл, неперевершений краєвид, найкраще місце для власного дому». І ще й обіцяють низьку ціну. Заздалегідь знайте, це несерйозне оголошення. Простіше, коли є вправний маклер — людина, яка професійно займається пошуком у царині нерухомості. Часто за оголошенням стоїть також маклер. Саме з ним і потрібно обговорити всі деталі покупки, щоб не згаяти часу на пошуки.

На які моменти треба звернути особливу увагу при купівлі чи довгостроковій оренді ділянки?

-Ціна і площа ділянки
-Місцезнаходження
-Втрати тепла
-Інфраструктура
-Площа ділянки
-Ґрунтові води
-Лавини
-Автомагістралі
-Високовольтні лінії
-Наявність глибоких ярів і западин
-Власність
-Реальність оформлення надійних документів

Ціна і необхідна площа ділянки

Ціна за ділянку залежить від загального стану цін на нерухомість. Поблизу міста, озера чи моря вона може сягати значної суми. Доцільно перевірити ділянку на наявність радіації, радіоактивних плям. Не бажані на ділянці великі ями, круті схили, звалища сміття. Деструктивні підземні води, підземне випромінювання, високовольтні лінії, антенні системи. Вони негативно діють на здоров'я не тільки людей, але й тварин і рослин. Усі ці фактори також впливають на ціноутворення.

За підрахунками фахівців, ідеальний розмір ділянки під будинок для однієї сім'ї має становити 500—800 м2.

Втрати тепла через місцезнаходження

Ділянку землі під будівлю бажано придбати на захищеному південному схилі. Завдяки такому розташуванню будинку взимку буде економитися близько 20% тепла порівняно з будинком, який стоїть на рівнині. Причиною цього є те, що температура навколишнього повітря на захищеному південному схилі приблизно на 2 град, вища, аніж на рівнинному місці. На відкритому пагорбі, а також у западинах температура повітря взимку на 2—3 град, нижча, аніж на рівнині. Отже, втрати тепла у таких будинках збільшуються на 10—25%. Усе це потрібно знати і враховувати при купівлі ділянки у теплий період року.

Втрати тепла через вітер

Втрати тепла через вітер на відкритому підвищенні можуть збільшуватися в чотири рази порівняно із захищеним південним схилом. При цьому на відкритому підвищенні значно збільшується вірогідність негативного впливу вітрів і дощу на будівлю (руйнування стін, зривання покрівлі чи навіть даху).

Втрати тепла через спосіб забудови

Специфічне розміщення будівель дає можливість значно економити тепло. Сумнівно, що комусь спаде на думку будувати блок - будівлю з трьома сусідами тільки з причини економії енергії. Але слід пам'ятати: при блочній формі забудови потрібно на 67% менше енергії, аніж при відокремленій забудові, оскільки площа, що піддається морозу, у другому випадку значно збільшується.

Інфраструктура

Дуже важливо, щоб була інфраструктура. Інакше можуть пройти роки, перш ніж її створять в обраній вами місцевості. Мова йде насамперед про наявність дороги, яка по можливості має пролягати на північній стороні ділянки, про підведення води, струму, газу, тепла, а також телефону. Якщо це відсутнє і потрібно самому все влаштовувати, то краще заздалегідь обрахувати додаткові витрати. Вони можуть бути дуже значними. Важливим також є питання очищення снігу взимку.

Ґрунтові води

Значно впливають на цінність ділянки. Адже від глибини їх залежить влаштування фундаменту для дому, а також завезення землі для насипу. Ґрунтові води можуть вплинути на весь план забудівлі ділянки. Щоб у майбутньому уникнути головного болю, необхідно визначити глибину їх залягання. При цьому слід мати на увазі, що у посушливі роки глибина їх залягання може значно збільшуватись. Можна спостерігати картину, коли тільки-но зведенний будинок розсипається, як карточний, у разі підняття води і осідання фундаменту. І причина проста — не врахована глибина залягання ґрунтових вод.

Місцезнаходження ділянки

Кожна людина обирає місце для забудови, яке їй до вподоби. При цьому вона враховує, чи хоче жити у гущі суспільного життя, чи хоча б у вільний час може мати спокій від міського галасу, чи планує жити відокремлено від людей. Важливим також є питання — щоденний шлях до роботи, віддаленість від крамниці, базару, дитячого садка чи школи. Необхідно також подумати про лікарняне забезпечення сім'ї. Доцільно, щоб поздовжня вісь ділянки була зорієнтована на північ-південь чи на схід-захід. Це дасть можливість раціональніше спланувати забудову ділянки й розбивку саду. Якщо планується будшництво у гірській місцевості, то обов'язково треба врахувати можливість гірських обвалів, снігових лавин, зсувів, потоків тощо.

Важливо дізнатися й про оточення майбутньої садиби: чи далеко мешкають сусіди, хто вони, як справи з шумом. Не секрет, що поганий сусід може надовго зіпсувати подальше життя. Щоб остаточно вирішити питання купівлі ділянки, знавці радять пожити на ній кілька днів, прислухаючись до себе й аналізуючи почуття, що з'являються при цьому.

Наявність лектромагнітних змінних полів

Слід уникати місць, розташованих поблизу високовольтних ліній, ліній електропоїздів, великих трансформаторів радіопередавачів. Встановлено такі зони безпеки для ліній високої напруги, кВ: 50 — відстань від 50 до 70 м, 110 - від 80 до 120 м, 220 - від 140 до 180 м, 380 - від 180 до 250 м.

Автор: А.Є. Безуглий


Категория: Полезные советы | Добавил: gip (04.08.2009)
Просмотров: 1282 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]